מאמר החודש

מכשירי שמיעה טובים, צריכים להתאים למשתמש ולא המשתמש למכשירי השמיעה !

בחירת מכשיר שמיעה טוב היא עסק למביני עניין בלבד,
הבחירה נעשית לאחר בדיקות שמיעה והיא נגזרת הן מאופי הליקוי ממנו סובל המשתמש והן מפרמטרים שונים כגון : צרכים אישיים, מוגבלויות שונות, אורח חייו ותפקודו המוטורי המאפשר שימוש במכשירים מורכבים יותר או פחות.
כוונתי היא, ישנם סוגים רבים של מכשירי שמיעה המשווקים בישראל, חלקם בעלי יכולות מיוחדות וחלקם פשוטים יותר, בישראל לצערי הרב עדיין ניתן לרכוש מכשירי שמיעה אנלוגיים הנחשבים למיושנים מאוד, אך מחירם נמוך ולכן ישנם משווקים שעדיין מעוניינים בשיווקם.
חשוב לציין כי מכשירים אנלוגיים סיימו את שירותם לפני כ-16 שנה כשדור המכשירים הדיגיטאליים ברמה גבוהה נכנסו לשוק.
מכשירים אנלוגיים אינם מסוגלים לסנן רעשי סביבה או להתאים את עצמם לסביבה של המשתמש, כך שפעמים רבות המשתמש יתלונן על איכות שמיעה ירודה או רעשים במכשיר.
לעומתם מכשירים דיגיטאליים כמעט לא מוגבלים ביכולות שלהם וניתן להתאימם באופן מושלם למשתמש, כמו למשל מכשירים בעלי יכולת סינון רעשי סביבה, זיהוי דיבור בסביבה רועשת ואפילו כיוון עוצמת קול אוטומטית ללא מגע יד אדם, בנוסף לכל אלו ישנם גם יכולות נוספות כגון : מכשירי שמיעה נטענים ללא סוללות שמתאימים לאלו המתקשים בהחלפת הסוללות הקטנות או רואים לא טוב, מכשירי שמיעה במסגרת המשקפיים ו פטנטים נוספים העוזרים להתאים את מכשירי השמיעה לאורך החיים של המשתמש.
מכשירי השמיעה החדשים מסוגלים להתאים עצמם לצורת האוזן של המשתמש וכך הופכים נוחים ומדויקים יותר מאי פעם.
גם לצורתו של מכשיר השמיעה חשיבות רבה, ישנם סוגים שונים של מכשירי שמיעה וצורתם חשובה לאופן ההתאמה למשתמש, מכשירי שמיעה מאחורי האוזן אינם בהכרח הפתרון, כיוון שיכול להיות שהמשתמש בעל צורת אוזן קטנה יתקשה מאוד למקם את המכשיר או לייצב אותו במקומו, לעומת זאת ישנם אנשים שמשתמשים במשקפיים ולהם אני ממליץ במקרה והומלץ להם מכשירים מאחורי האוזן בשל חומרת הירידה בשמיעה שלהם מכשירי שמיעה מדגם SLIM HANSATON , אלו מכשירי שמיעה שגופם צר יותר ולכן מתאימים לשימוש גם עם משקפיים, למרות שהם קטנים משמעותית ממכשירי שמיעה בקטגוריית BTE הם חזקים מאוד ומסוגלים לתת מענה לירידות שמיעה רבות.
גם מכשירי שמיעה מסוג CIC או IIC הקטנים בעולם לא תמיד יתאימו לדרישות השמיעה של המשתמש ולכן יש צורך להתייעץ עם מומחה שמיעה טרם התאמתם, רוב הסובלים מבעיות השמיעה שהחליטו לטפל בעצמם בעזרת מכשירי שמיעה רוצים מכשירי שמיעה קטנים כמה שניתן, אבל לפעמים ישנם אילוצים והמשתמש הביא את עצמו למצב בו מכשירי שמיעה קטנים אינם יכולים לתמוך בשמיעה שלו, חשוב לדעת כי מכשירי שמיעה קטנים הם בעלי פחות כוח מאשר מכשירי שמיעה גדולים, אפילו נתוני הסוללה צריכים להילקח בחשבון.
חשוב לזכור שהטכנולוגיה היא דבר חשוב, אבל חשוב ממנה הוא המשתמש בה, לכן אני ממליץ לכם מכל הלב, תשאלו שאלות, תתעניינו במכשירי השמיעה, הם צריכים לספק לכם מענה ארוך טווח לשנים רבות.
פעמים רבות שואלים אותי “האם כדאי לרכוש מכשירי שמיעה פשוטים יותר” תשובתי היא : האם הייתם רוכשים מוצר רפואי שיכול להציל אתכם מאבדן חוש או גרוע מכך אבדן חיים בגלל מחירו ?
אותי תמיד לימדו שהזול בסופו של יום הוא היקר, לצורך השוואה – מכשיר שמיעה שעלותו 1000-2500 ₪ יוחלף בממוצע כל שנה ותיקון החלקים שלהם יכול להיות יקר מערכם, מנגד מכשירי שמיעה בעלי יכולות גבוהות יותר יספקו מענה לירידת השמיעה והצריכים שלכם למשך שנים.

בשורה התחתונה מכשירי שמיעה טובים יותר יהיו זולים יותר בראיה לעתיד, ישנם גם מכשירי שמיעה נטענים החוסכים את רכישת הסוללות ואפילו מכשירי שמיעה בעלי אחריות לכל החיים שחוסכים הוצאות תפעול במשך השנים.
רק לשם המחשה, הוצאות שלא חשבתם עליהן כשאתם רוכשים מכשירי שמיעה:

%d7%94%d7%a9%d7%95%d7%95%d7%94-%d7%91%d7%99%d7%9f-%d7%9e%d7%9b%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%99-%d7%a9%d7%9e%d7%99%d7%a2%d7%94

לסיכום:
בחירת מכשירי שמיעה נעשית אצל מומחים שיכולים לספק לכם מענה כמעט לכל בעיה גם אם היא בעתיד.
התאמת מכשירי שמיעה נכונה יכולה להסב לכם אושר רב ואיכות חיים גבוהה שלשמה רכשתם את המכשיר, כמו תמיד דין פרוטה כדין מאה – ישנם מכשירי שמיעה טובים שאינם יקרים, בקשו תמיד לשמוע על כל הדגמים אשר משקם השמיעה חושב שמתאימים לבעיית השמיעה שלכם, לגבי ההתנהלות היומיומי עם מכשירי השמיעה החדשים שלכם, אתם אלו שמכירים את עצמכם הכי טוב, לכן הבחירה צריכה להיעשות ביחד.

בהצלחה בבחירת מכשירי השמיעה החדשים שלכם  😉